Żywność, leki i kosmetyki

Branże medyczna, farmaceutyczna i spożywcza są od lat jednymi z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki. Rosnąca świadomość społeczna w dziedzinie zdrowia i moda na prowadzenie zdrowego trybu życia sprawiają, że zapotrzebowanie na leki, suplementy diety czy usługi medyczne jest coraz większe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przedsiębiorcy wprowadzają na rynek coraz to nowe produkty, a także rozwijają sieci aptek i placówki medyczne. Napotykają przy tym jednak szereg barier wynikających z tego, że działalność związana z ochroną zdrowia jest regulowana przez państwo.Prawnicy kancelarii GFP Legal dobrze znają problemy sektora medycznego, farmaceutycznego i spożywczego, jakie wiążą się z istnieniem obszernych, stale zmieniających się regulacji prawnych oraz z pozbawioną spójności praktyką ich stosowania przez organy państwa. Mamy świadomość tego, jak trudno jest obecnie wprowadzić na rynek innowacyjny produkt, zorganizować procesy sprzedażowe i dystrybucyjne czy przeprowadzić w sposób zgodny z prawem kampanię marketingową. Wiemy jednak również, jak pomóc naszym klientom z sukcesem rozwiązywać pojawiające się problemy i realizować cele biznesowe, minimalizując przy tym ryzyko. Tym, co nas wyróżnia, jest duże doświadczenie naszych radców prawnych, zwłaszcza w zakresie doradztwa na rzecz firm zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów leczniczych i spożywczych, a także sieci aptek.

Zapewniamy Państwu wsparcie w zakresie rejestracji, dopuszczania do obrotu i wytwarzania produktów leczniczych, a także ich promocji, reklamy i dystrybucji. Doradzamy w kwestiach oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, znakowania żywności oraz w sprawach przepisów regulujących wprowadzanie do obrotu, produkcję i dystrybucję poszczególnych rodzajów produktów spożywczych. Pomagamy konstruować umowy dystrybucyjne, marketingowe i franczyzowe oraz regulacje i polityki wewnętrzne, minimalizujące ryzyko w zakresie compliance. Oferujemy wsparcie w procesie oceny materiałów reklamowych i promocyjnych. Zapewniamy również zastępstwo prawne w postępowaniach przed organami kontroli farmaceutycznej i spożywczej, organami samorządu aptekarskiego oraz przed sądami administracyjnymi.

Oferujemy obsługę prawną procesów tworzenia, przekształcania i likwidacji placówek opieki zdrowotnej oraz prowadzenia badań naukowych i eksperymentów medycznych. Wspieramy praktyki lekarskie i szpitale w ich bieżącej działalności, służąc pomocą także w zakresie zawierania, wykonywania i rozliczeń umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz postępowań kontrolnych.

Możesz na nas liczyć

  • Wspieramy bieżącą działalność sieci aptek zarządzanych przez spółki Zdrowie ze znakiem Kangura sp. z o.o. i Apteneo sp. z o.o.
  • Świadczyliśmy usługi doradztwa korporacyjnego na rzecz Cabinplant sp. z o.o., producenta linii technologicznych służących do wytwarzania żywności i opakowań żywnościowych.
  • Partner naszej kancelarii posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej producentów leków i suplementów diety oraz hurtowni farmaceutycznych zdobyte m.in. podczas pracy na rzecz Hasco-Lek S.A. i PGF Urtica sp. z o.o.

Ostatnie publikacje