GFP Legal to nowoczesna kancelaria prawna z siedzibą we Wrocławiu. Mimo że jesteśmy kancelarią lokalną, działamy na terenie całego kraju, a w razie potrzeby wspieramy klientów również w realizacji zagranicznych projektów.

Niezależnie od tego, czy prowadzicie Państwo start-up, czy zarządzacie dużą firmą o ustabilizowanej pozycji rynkowej, nasza kancelaria ma potencjał i doświadczenie, by pomóc Wam sprostać nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom.

Klienci współpracują z nami, bo rozumiemy ich biznes i razem szukamy najlepszych rozwiązań, a nasza rozległa wiedza branżowa i wieloletnia praktyka gwarantują najwyższą jakość usług. Nie boimy się nowych technologii i cenimy nieszablonowe myślenie, bo kto powiedział, że do celu zawsze trzeba iść tą samą drogą? Dzisiejsza rzeczywistość błyskawicznie się zmienia, więc jesteśmy o krok do przodu, troszcząc się o to, by o krok do przodu byli również nasi klienci.

Nie chodzi nam jednak wyłącznie o to, by oferować usługi doradcze na najwyższym poziomie. Zależy nam na tym, by budować trwałe relacje biznesowe z naszymi klientami. Jesteśmy elastyczni, otwarci i chcemy, by nasi klienci odnosili sukcesy – czy to w rozwijaniu biznesu, chwytaniu nadarzających się okazji rynkowych, czy też w zakresie minimalizacji ryzyka. Zależy nam na tym, bo Państwa sukces jest też naszym sukcesem.

Piotr Grzelczak

Piotr Grzelczak

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Piotr specjalizuje się w doradztwie z zakresu własności intelektualnej i ochrony danych osobowych, w tym w szczególności dla sektora IT i nowych technologii. W ramach Kancelarii GFP Legal jest on odpowiedzialny także za doradztwo na rzecz podmiotów z branży finansowej oraz sektora automotive, z którymi jest związany od lat.

Piotr ma duże doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej spółek kapitałowych, prowadzeniu procesów M&A (w tym badań due diligence), tworzeniu i negocjowaniu kontraktów, w tym kontraktów międzynarodowych oraz z zakresu prawa pracy.

Piotr publikuje w fachowych czasopismach, takich jak np. Gazeta Prawna, IT Professional, Menadżer Floty, Flota oraz Logo. Współpracuje w zakresie komentarzy prawnych z TVP Wrocław.

Skontaktuj się

+48 792 917 998

piotr.grzelczak@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Mannheim
 • Uniwersytet Humboldta w Berlinie
 • Uniwersytet Cambridge
 • Truman State University
Bartosz Fogel

Bartosz Fogel

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Bartosz specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa żywnościowego i farmaceutycznego. Wśród jego klientów są m.in. producenci żywności oraz firmy farmaceutyczne, kosmetyczne i chemiczne. W ramach Kancelarii GFP Legal Bartosz jest odpowiedzialny także za doradztwo w sprawach dotyczących inwestycji budowlanych.

Bartosz ma bogate doświadczenie w zakresie organizacji procesów produkcji, dystrybucji, sprzedaży, reklamy i promocji produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety, żywności i kosmetyków. Jest również doświadczonym prawnikiem procesowym, ze szczególnym uwzględnieniem reprezentowania klientów w sporach sądowych związanych z realizacją lub rozliczaniem inwestycji budowlanych.

Bartosz jest wykładowcą akademickim. Publikuje artykuły w fachowych czasopismach, takich jak np. Rzeczpospolita, Gazeta Prawna i Flota. Współpracuje w zakresie komentarzy prawnych z TVP Wrocław, PortalSpożywczy.pl oraz portalem Wirtualna Polska.

Skontaktuj się

+48 513 174 801

bartosz.fogel@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Lapoński w Rovaniemi (Finlandia)
Ewa Kuczyńska

Ewa Kuczyńska

Radca Prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad sześcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Ewa specjalizuje się w doradztwie z zakresu ochrony danych osobowych i nowych technologii, prawa kontraktów oraz prawa gospodarczego. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie w Tuluzie we Francji na kierunku Prawo i Informatyka oraz pracowała we francuskim Ministerstwie Rolnictwa w departamencie bezpieczeństwa systemów informatycznych. W 2020 r. ukończyła studia podyplomowe dla inspektorów ochrony danych osobowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej (GWSH) im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Jest członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych.

W ramach Kancelarii GFP Legal Ewa pełni stanowisko kierownika działu ochrony danych osobowych. Jest odpowiedzialna za prowadzanie wdrożeń RODO, w tym analiz ryzyka. Prowadzi audyty u klientów Kancelarii i pomaga im dostosować działalność do obowiązujących regulacji. Udziela konsultacji w zakresie bieżących pytań związanych z ochroną danych osobowych.

Ponadto Ewa doradza klientom w sprawach z zakresu prawa żywnościowego, w szczególności w kwestiach dotyczących prawa alkoholowego. Zajmuje się też doradztwem w zakresie prawa spółek.

Skontaktuj się

ewa.kuczynska@gfplegal.pl

Języki: polski, francuski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Université Nice Sophia Antipolis
 • Université Toulouse I Capitole
 • GWSH w Katowicach
Waldemar Woźniak

Waldemar Woźniak

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad jedenastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Waldemar specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa budowlanego, zamówień publicznych, prawa kontraktów oraz prawa gospodarczego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze inwestycji infrastrukturalnych. Przez blisko osiem lat świadczył kompleksową obsługę prawną Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach obsługi prawnej zamawiającego brał m.in. udział przy realizacji inwestycji zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław oraz drogi ekspresowej S3 Legnica – Lubawka. Posiada również bogate doświadczenie w postępowaniach sądowych, w szczególności związanych z realizacją i rozliczeniem inwestycji budowlanych, a także w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą.

W ramach kancelarii GFP Legal Waldemar jest odpowiedzialny za doradztwo w sprawach dotyczących inwestycji budowlanych oraz bieżącą obsługę prawną spółek prawa handlowego, w tym w szczególności budowlanych oraz sektora IT i nowych technologii. Reprezentuje klientów w sporach sądowych i w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Skontaktuj się

waldemar.wozniak@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski, niemiecki

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
Karolina Kisiel

Karolina Kisiel

Radczyni prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Bliskie są jej sprawy rozwiązywania konfliktów na linii pracownik – pracodawca. Jako członkini zespołu projektowego POKL Kapitał Ludzki „Przez dialog do porozumienia”, wykształciła kadrę 51 Liderów Dialogu Społecznego. Uczestniczyła w sporach zbiorowych prowadzonych przez największych pracodawców w Polsce.

Pełniła funkcję Członka Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości i angażowała się w pracę na rzecz podmiotów zajmujących się rynkiem nieruchomości. Sama posiada licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami, uzyskaną jeszcze po przeprowadzeniu egzaminu państwowego.

Sprawowała funkcje menadżerskie w dużych podmiotach gospodarczych: KGHM Polska Miedź S.A. i PGE GiEK S.A. oraz w organach innych spółek handlowych. W ramach swojej pracy zainicjowała i prowadziła wiele ważnych projektów, w tym obejmujących zmiany w kierunku digitalizacji procesów obsługi prawnej oraz przygotowaniu do wdrożenia właściwych procesów służących usprawnieniu działalności gospodarczej i zawodowej, koordynowała prowadzenie sporów o wielkiej wartości oraz była liderem projektów specjalnych, m.in. budowy szpitali tymczasowych w czasie pandemii COVID-19.

Jest wykładowczynią na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadzi zajęcia dla studentów IV i V roku, sama prowadząc badania naukowe w zakresie właściwego modelu wykonywania zawodu radcy prawnego. Ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych: „Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw” oraz „Psychologia w zarządzaniu”.

Skontaktuj się

karolina.kisiel@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Waldemar Woźniak

Mikołaj Domagała

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu z ponad siedmioletnim doświadczeniem zawodowym.

Mikołaj specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa handlowego, prawa bankowego, prawa kontraktów, prawa nowych technologii oraz ochrony danych osobowych. Posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu sporów cywilnych, pracowniczych oraz administracyjnych. Świadczy usługi w zakresie kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych m.in. z sektora IT, finansowego, branży medycznej, transportowej czy produkcyjnej. Wspiera przedsiębiorców przy tworzeniu spółek prawa handlowego, bieżącej obsłudze spraw wewnętrznych oraz likwidacji.

W ramach kancelarii GFP Legal Mikołaj jest odpowiedzialny za bieżącą obsługę prawną spółek prawa handlowego, w tym w szczególności z sektora IT i nowych technologii oraz obsługę podmiotów funkcjonujących na rynku finansowym.

Mikołaj jest autorem licznych artykułów naukowych oraz współautorem opracowań zbiorowych z zakresu ochrony danych osobowych czy nowych technologii. Aktualnie pozostaje uczestnikiem studiów podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii prowadzonych przez Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Skontaktuj się

mikolaj.domagala@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Opolski
 • Polska Akademia Nauk
Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

Małgorzata specjalizuje się w doradztwie z zakresu własności intelektualnej, ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji (w tym cyberbezpieczeństwa), w szczególności dla sektora IT i nowych technologii. W ramach Kancelarii GFP Legal jest także odpowiedzialna za doradztwo z zakresu prawa pracy.

Małgorzata posiada bogate doświadczenie w obsłudze grup kapitałowych, przede wszystkim w zakresie obszaru HR.

Małgorzata ukończyła studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie w zakresie prawa nowoczesnych technologii oraz w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem. Jest członkiem Stowarzyszenia ds. Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych ISSA Polska.

Małgorzata publikuje m.in. na łamach Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń.

Skontaktuj się

MALGORZATA.KOZLOWSKA@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski, niemiecki

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Leona Koźmińskiego
Dominika Buch

Dominika Buch

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu z ponad piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym.

Dominika specjalizuje się w prowadzeniu postępowań z zakresu prawa pracy (indywidualnego i zbiorowego), a w szczególności zastępstwie procesowym w sprawach o przywrócenie do pracy, wypłatę należnego wynagrodzenia oraz odszkodowaniach pracowniczych. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze pracodawców (sporządzanie regulaminów pracy, wynagradzania, organizacyjnych, zarządzeń, oświadczeń w przedmiocie rozwiązania stosunku pracy i in.).

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Studium Prawa Rosyjskiego Uczelni Łazarskiego oraz Akademickiego Uniwersytetu Prawnego w Moskwie, działającego przy Instytucie Państwa i Prawa Rosyjskiej Akademii Nauk. Ukończyła czteroletnie studia doktoranckie w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie w grudniu 2016r. obroniła rozprawę doktorską. Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych z zakresu prawa pracy.

Współautorka komentarza do Konstytucji RP pod redakcją prof. dra hab. Marka Safjana, autorka licznych publikacji naukowych z zakresu prawa pracy i prawa gospodarczego, a także wystąpień na konferencjach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto opracowuje i prowadzi szkolenia dedykowane do różnorodnych grup odbiorców.

Skontaktuj się

dominika.buch@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski, rosyjski

Specjalizacje

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Łukasz Markowski

Łukasz Markowski

Doradca podatkowy, wpisany na listę doradców podatkowych pod numerem 12426.

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa podatkowego, w tym w:

• realizacji projektów restrukturyzacyjnych podmiotów gospodarczych,
• bieżącym wsparciu podatkowym działów finansowo-księgowych,
• dokumentowania transakcji realizowanych pomiędzy podmiotami powiązanymi,
• reprezentacji podatników lub płatników w postępowaniach podatkowych, kontrolnych oraz sądowo-administracyjnych.

W ramach Kancelarii GFP Legal Łukasz odpowiada za bieżące doradztwo podatkowe na rzecz klientów Kancelarii.

Skontaktuj się

lukasz.markowski@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Specjalizacje

 • Prawo podatkowe
 • Dokumentacja cen transferowych
 • Restrukturyzacje

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
Wiktoria Stańczuk

Wiktoria Stańczuk-Mamulska

Wiktoria jest aplikantką radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Specjalizuje się w prawie kontraktów, prawie pracy, prawie spółek oraz w sprawach procesowych i windykacyjnych.

Doradzała m.in. przedsiębiorstwom z branży automotive jak również z sektora budowlanego i żywnościowego.

Skontaktuj się

wiktoria.stanczuk@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • Uniwersytet Wrocławski
Bernadetta Kuryś

Bernadetta Kuryś

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W ramach kancelarii GFP Legal Bernadetta zapewnia wsparcie w sprawach administracyjnych. Odpowiada m.in. za organizację pracy biura, zarządzanie korespondencją, obsługę spotkań z klientami oraz kontakt telefoniczny z sądami i urzędami.

Skontaktuj się

BERNADETTA.KURYS@gfplegal.pl

Języki: polski, angielski

Edukacja

 • UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU