IT i nowe technologie

Rozwój społeczeństwa informacyjnego wiąże się nierozerwalnie z rozwojem branż wspierających przesyłanie, przetwarzanie i przechowywanie informacji. Systemy IT i nowe technologie wykorzystywane są już nie tylko do usprawniania procesów biznesowych, ale także stały się częścią codziennego życia każdego z nas. Nic więc dziwnego, że ten sektor gospodarki rozwija się niezwykle dynamicznie. Polskie uczelnie wyższe kształcą wysokiej klasy inżynierów z zakresu informatyki, robotyki czy telekomunikacji, co z kolei przyciąga do Polski międzynarodowych inwestorów. W samym Wrocławiu zainwestowało dotychczas wiele zagranicznych firm, w tym kilku światowych potentatów, którzy utworzyli tutaj swoje bazy programistyczne bądź centra usług wspólnych.

Wsparcie prawne dla sektora IT i nowych technologii wymaga kreatywności i szybkiego reagowania na zachodzące na rynku zmiany, bo model, który jest standardem dziś, jutro może okazać się przestarzały. Nie jest to kwestia mody ani niczyja fanaberia – taka jest po prostu dzisiejsza rzeczywistość. Dlatego też prawnicy kancelarii GFP Legal na bieżąco śledzą rozwój branży, stale poszukując nowych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę, że w tym biznesie nie ma miejsca na sztampowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, oferując klientom doradztwo prawne na miarę ich potrzeb, a bogate doświadczenie branżowe naszych radców prawnych daje gwarancję najwyższej jakości usług.

Zapewniamy Państwu kompleksowe wsparcie prawne w zakresie wdrażania projektów informatycznych. Pomagamy w przygotowywaniu i negocjowaniu umów licencyjnych, umów dotyczących przeniesienia autorskich praw majątkowych, umów serwisowych oraz umów na dostawy sprzętu informatycznego. Doradzamy w zakresie transferu wiedzy i know-how, jak również w zakresie poufności i ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. Oferujemy ponadto kompleksową pomoc prawną w przedmiocie ochrony danych osobowych, w tym wsparcie w sporządzeniu niezbędnej dokumentacji i pomoc w kontaktach z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Możesz na nas liczyć

  • Doradzaliśmy fundacji Green Cross Poland w opracowaniu i wdrożeniu aplikacji mobilnej LiveGreen o tematyce proekologicznej.
  • Wspieramy bieżącą działalność firmy informatycznej Objectivity Bespoke Software Specialists sp. z o.o.
  • Doradzaliśmy spółce Toyota Motor Manufacturing Poland sp. z o.o. w negocjacjach umowy dotyczącej kompleksowej wymiany infrastruktury sieciowej.

Ostatnie publikacje