Restrukturyzacja czy upadłość? Jak poradzić sobie ze skutkami koronakryzysu w gabinecie dietetyka?

Dietetycy, jak znakomita większość przedsiębiorców, boleśnie odczuli skutki epidemii COVID-19, w tym przymusowego lockdownu, konieczności dostosowania się do reżimu sanitarnego i zmniejszenia ilości klientów. Zdalne udzielanie porad dietetycznych czy korzystanie z rozwiązań wprowadzanych w kolejnych „tarczach antykryzysowych” mogło złagodzić dotkliwość koronawirusowego kryzysu, ale epidemia z pewnością odbiła się na finansach wielu gabinetów, stawiając ich właścicieli w trudnej sytuacji. Tymczasem, jak donoszą media, czeka nas druga, jesienna fala zachorowań, a z nią być może ponowne zamrożenie gospodarki. Dlatego zapewne wielu dietetyków zastanawia się, czy przetrwa na rynku. Warto więc wiedzieć, czym jest restrukturyzacja i upadłość przedsiębiorcy, na czym one polegają i jakie korzyści mogą przynieść firmie w kryzysie.


Nasz ekspert radca prawny Julian Wypasek wyjaśnia na łamach czasopisma Food Forum jak poradzić sobie ze skutkami koronakryzysu w gabinecie dietetyka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest stan niewypłacalności?
  • Kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i co grozi za zbyt późne jego zgłoszenie?
  • Jakie korzyści może osiągnąć zadłużony dietetyk, decydując się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego?
  • Czym jest układ z wierzycielami i w jaki sposób się go zawiera?
  • Co można zyskać i z czym należy się liczyć, decydując się na rozwiązanie kwestii zadłużenia w drodze postępowania upadłościowego?

Materiał ukazał się w specjalistycznym czasopiśmie Food Forum, wydanie sierpień – wrzesień 2020 r., nr 4 (38)/2020. Czasopismo dostępne w prenumeracie na stronie internetowej wydawcy TUTAJ oraz w salonach sprzedaży sieci Empik.

Polecamy!

 

 

 

 

 

logo