Zawód dietetyka – Food Forum

Zdrowie i zdrowy styl życia stają się w dzisiejszych czasach ważne dla wielu z nas. Dlatego coraz częściej korzystamy z usług dietetyków. Udajemy się do nich w celu stworzenia diety dopasowanej do naszego stanu zdrowia i odczuwanych dolegliwości albo po prostu chcemy profilaktycznie zadbać o nasze zdrowie. Można nawet stwierdzić, że chodzenie do dietetyka stało się pewnego rodzaju modą. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, kto może określać się mianem dietetyka? Czy należy ukończyć studia, a może wystarczy jedynie odbyć odpowiedni kurs lub szkolenie? Czy zawód dietetyka został uregulowany w polskim systemie prawnym tak jak inne zawody, które mają wpływ na nasze zdrowie, takie jak np. lekarz, dentysta, ratownik medyczny, farmaceuta czy pielęgniarka?


Autorem publikacji „Zawód dietetyka w świetle prawa” jest nasz ekspert aplikant radcowska Paulina Szukalska. Materiał ukazał się w specjalistycznym czasopiśmie o zdrowym odżywianiu pn. Food Forum, wydanie grudzień 2018 r. – styczeń  2019 r. Czasopismo dostępne w prenumeracie na stronie internetowej wydawcy TUTAJ oraz w salonach sprzedaży sieci Empik.

Czego dowiesz się po przeczytaniu artykułu?

  1. Ukończenie odpowiednich studiów nie jest jedyną drogą do uzyskania uprawnień
    dietetyka.
  2. Regulacje prawne związane z zawodem dietetyka są jedynie fragmentaryczne.
  3. Osoba wykonująca zawód medyczny to osoba uprawniona na podstawie odrębnych przepisów do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz legitymująca się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny.
  4. W klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy dietetyk został zakwalifikowany do grona specjalistów ochrony zdrowia.

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

logo

gfp_kancelaria_jpg