Sok nektar czy napój? Wybieraj świadomie

W czasie wakacyjnych upałów chętnie sięgamy po różnego rodzaju soki, nektary czy napoje. Dość często się zdarza, że widząc na opakowaniu napis „owocowy”, mamy przekonanie o pełnej
wartości odżywczej kupowanego produktu. Czy na pewno wiemy, co tak naprawdę pijemy?

Trzeba mieć na uwadze, że w świetle obowiązującego prawa sok i napój to dwa całkowicie różne produkty. Dodawanie jakichkolwiek cukrów czy słodzików jest zabronione. W przypadku nektarów podstawową różnicę stanowi cukier i woda. W nektarze, podobnie jak w przypadku soku owocowego, zabronione jest dodawanie substancji konserwujących, barwników i aromatów innych niż pozyskane z owoców i warzyw. Z tego względu przyjmuje się, że sokiem jest każdy płynny produkt, który nie jest sokiem lub nektarem.


Autorami publikacji „Czy wiesz, co pijesz? Różnice między sokiem, nektarem i napojem” są nasi eksperci od prawa żywnościowego mec. Bartosz Fogel oraz aplikant radcowska Paulina Szukalska. Materiał ukazał się w specjalistycznym czasopiśmie o zdrowym odżywianiu pn. Food Forum, wydanie październik / listopad 2018 r. Czasopismo dostępne w prenumeracie na stronie internetowej wydawcy TUTAJ oraz w salonach sprzedaży sieci Empik.

Zapraszamy do lektury!

 

0000

 

0001

 

0002

 

 

logo

gfp_kancelaria_jpg