Life sciences

Branże medyczna, farmaceutyczna i spożywcza są od lat jednymi z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki. Rosnąca świadomość społeczna w dziedzinie zdrowia i moda na prowadzenie zdrowego trybu życia sprawiają, że zapotrzebowanie na leki, suplementy diety czy usługi medyczne jest coraz większe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przedsiębiorcy wprowadzają na rynek coraz to nowe produkty, a także rozwijają sieci aptek i placówki medyczne. Napotykają przy tym jednak szereg barier wynikających z tego, że działalność związana z ochroną zdrowia jest regulowana przez państwo.

Prawnicy kancelarii GFP Legal dobrze znają problemy sektora medycznego, farmaceutycznego i spożywczego, jakie wiążą się z istnieniem obszernych, stale zmieniających się regulacji prawnych oraz z pozbawioną spójności praktyką ich stosowania przez organy państwa. Mamy świadomość tego, jak trudno jest obecnie wprowadzić na rynek innowacyjny produkt, zorganizować procesy sprzedażowe i dystrybucyjne czy przeprowadzić w sposób zgodny z prawem kampanię marketingową. Wiemy jednak również, jak pomóc naszym klientom z sukcesem rozwiązywać pojawiające się problemy i realizować cele biznesowe, minimalizując przy tym ryzyko. Tym, co nas wyróżnia, jest duże doświadczenie naszych radców prawnych, zwłaszcza w zakresie doradztwa na rzecz firm zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów leczniczych i spożywczych, a także sieci aptek.

Zapewniamy Państwu wsparcie w zakresie rejestracji, dopuszczania do obrotu i wytwarzania produktów leczniczych, a także ich promocji, reklamy i dystrybucji. Doradzamy w kwestiach oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, znakowania żywności oraz w sprawach przepisów regulujących wprowadzanie do obrotu, produkcję i dystrybucję poszczególnych rodzajów produktów spożywczych. Pomagamy konstruować umowy dystrybucyjne, marketingowe i franczyzowe oraz regulacje i polityki wewnętrzne, minimalizujące ryzyko w zakresie compliance. Oferujemy wsparcie w procesie oceny materiałów reklamowych i promocyjnych. Zapewniamy również zastępstwo prawne w postępowaniach przed organami kontroli farmaceutycznej i spożywczej, organami samorządu aptekarskiego oraz przed sądami administracyjnymi.

Oferujemy obsługę prawną procesów tworzenia, przekształcania i likwidacji placówek opieki zdrowotnej oraz prowadzenia badań naukowych i eksperymentów medycznych. Wspieramy praktyki lekarskie i szpitale w ich bieżącej działalności, służąc pomocą także w zakresie zawierania, wykonywania i rozliczeń umów z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz postępowań kontrolnych.

Możesz na nas liczyć

 • Wspieramy bieżącą działalność sieci aptek zarządzanych przez spółki Zdrowie ze znakiem Kangura sp. z o.o. i Apteneo sp. z o.o.
 • Świadczyliśmy usługi doradztwa korporacyjnego na rzecz Cabinplant sp. z o.o., producenta linii technologicznych służących do wytwarzania żywności i opakowań żywnościowych.
 • Partner naszej kancelarii posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej producentów leków i suplementów diety oraz hurtowni farmaceutycznych zdobyte m.in. podczas pracy na rzecz Hasco-Lek S.A. i PGF Urtica sp. z o.o.

Ostatnie publikacje

GFP_LEGAL


Grzelczak Fogel i Partnerzy Spółka Partnerska Radców Prawnych

  Adres:
  ul. Sudecka 74/28
  53-129 Wrocław
  Dane firmy:
  KRS: 0000607670
  NIP: 8992786194
  REGON: 363963770


  Nr konta:
  ING Bank Śląski
  o/Wrocław 65 1050 1575
  1000 0092 2352 9240

Oddziały

  Lubań
  ul. Ratuszowa 24
  59-800 Lubań
  Tarnowskie Góry
  ul. Zagórska 159
  42-600 Tarnowskie Góry

Odpowiadamy na potrzeby przedsiębiorców | GFP_Legal - radca prawny Wrocław

Wyróżnia nas podejście. Kancelaria prawna GFP_Legal nie świadczy szeregu przypadkowych usług prawnych. Jesteśmy zorientowani na realizację faktycznych potrzeb przedsiębiorców działających w Polsce. Naszym celem jest wypracowanie partnerskich stosunków i zapewnienie kompleksowej obsługi – także tym firmom, dla których dostęp do usług prawnych jest utrudniony.

Wsparcie w każdej skali | Kancelaria prawna Tarnowskie Góry

Wielkość prowadzonej firmy nie ma wpływu na stopień złożoności przepisów, do jakich musi dostosować się przedsiębiorca. Jednocześnie mniejsze podmioty często nie mogą pozwolić sobie na utrzymywanie działu prawnego. Nasza oferta kierowana jest zarówno do dużych firm, szukających wsparcia od strony prawnej, jak i firm małych, potrzebujących spolegliwego partnera do stałej lub sporadycznej współpracy. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, przez co rozumiemy dostosowywanie warunków oraz metod współpracy do specyfiki danej firmy. Wspomagamy korporacje o ugruntowanej pozycji, jak i startupy. Obsługujemy tzw. sektor NGO, tworzony przez organizacje pozarządowe. Kluczowymi dla nas obszarami są: budownictwo, nowe technologie, branża automotive, a także sektory life sciences i odnawialnych źródeł energii. Niezależnie od skali działania, fundamentalną kwestią jest dla nas dyskrecja. W GFP_Legal – radca prawny Wrocław – zachowujemy pełną poufność. Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań w zakresie przechowywania i ochrony danych, a także stosowanie sprawdzonych procedur postępowania, uniemożliwia przypadkowy wyciek czy wykradzenie informacji.

Wsparcie prawne dla firm z małych miejscowości | Adwokat Lubań

Zdajemy sobie sprawę, że firmy usytuowane w mniejszych miejscowościach mogą napotykać trudności z dostępem do usług prawnych. GFP_Legal – kancelaria prawna Wrocław – oferuje usługi w całej Polsce. Wykorzystując nowe technologie, jesteśmy w stanie pozostawać w nieprzerwanym kontakcie z klientem niezależnie od jego lokalizacji. Szerokie kompetencje oraz umiejętność dostosowywania się do sytuacji pozwalają nam świadczyć usługi konsultingowe i reprezentować firmy we wszystkich województwach. Jednocześnie oferujemy wsparcie w realizacji projektów zagranicznych – w ramach Unii Europejskiej oraz poza nią. Język nie stanowi ograniczenia. Korzystamy z usług przysięgłych tłumaczy, zapewniając przejrzystość komunikacji i niepodważalną jakość przekładów.

Obsługa jednorazowa lub stała – według potrzeb klienta

Z danych KRS wynika, że aż 90 proc. firm doświadcza problemów z nieterminowymi płatnościami ze strony klientów. Statystyczne opóźnienie staje się coraz dłuższe: wynosi ponad 20 tygodni. Zaleganie z płatnościami jest powszechne nawet wśród stałych klientów – w tej grupie terminowo ze zobowiązań wywiązuje się około 30 proc. płatników. Wyegzekwowanie należności rodzi koszty i może zahamować rozwój firmy. To tylko jedna z przyczyn, dla których warto nawiązać współpracę z kancelarią, niezależnie od wielkości czy rodzaju działalności. Obsługa nie musi być stała – współpraca oznacza naszą gotowość do udzielenia pomocy w razie konieczności, zwłaszcza w nagłych, niespodziewanych sytuacjach. GFP_Legal – adwokat Lubań – pomaga rozwiązywać konflikty, dążąc do polubownego rozwiązania. Zajmujemy się windykacją należności, przygotowywaniem umów bezpiecznych dla klienta, negocjowanie umów o pracę czy rozwiązywaniem sporów. Działamy w taki sposób, by zapewnić klientowi maksymalne korzyści przy jak najniższym koszcie.

Wspieramy innowację i idee społeczne

Nasza działalność ma na celu zapewnienie klientom spokojnych, bezpiecznych warunków pracy, sprzyjających rozwojowi i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Znaczną część naszych usług dedykujemy branży medycznej i farmaceutycznej. GFP_Legal – kancelaria prawna Tarnowskie Góry – pomaga wprowadzać na rynek nowe produkty i promować je bez naruszania obowiązujących przepisów prawa, rygorystycznych w zakresie marketingu farmaceutyków. Nasze wsparcie obejmuje także przygotowywanie umów na dystrybucję leków czy pomoc w uruchamianiu placówek zdrowotnych. Świadczymy usługi dla sektora odnawialnych źródeł energii: producentów ogniw fotowoltaicznych czy farm wiatrowych. Udzielamy pomocy m.in. w zakresie pozyskiwania pozwoleń i pozytywnych decyzji środowiskowych, zwiększając szanse powodzenia inwestycji. Wspieramy także inicjatywy obywatelskie, fundacje charytatywne i organizacje proekologiczne. Wiemy, że ich powodzenie ma znaczenie również dla nas – osób prywatnych, dzielących tę samą przestrzeń życiową.

Kancelaria prawna Wrocław – jesteśmy otwarci na współpracę

Pierwszym krokiem do udanej współpracy jest rozmowa z klientem. Na podstawie uzyskanych informacji przygotujemy ofertę opartą na realnych potrzebach Państwa firmy. Kontakt z nami do niczego nie zobowiązuje, a zarazem może odkryć przed Państwem nowe możliwości rozwoju. Obsługa prawna przekłada się na sprawniejszą, wydajniejszą i bardziej bezpieczną działalność. Razem zdziałamy więcej.